AtelierLuhacovice.cz

Marie Karlíková
Hrazanská 23
Luhačovice
76326

GSM: 603457984
GPS 49°5'48.882"N, 17°44'40.296"E
atelierluhacovice@centrum.cz

Výtvarné techniky

 

Ateliér výtvarných technik je unikátní projekt spojující relaxyční pobyt v lázních Luhačovice v samostatném apartmánu a pro zájemce doplněný o vyuku řady výtvarných technik. Vyuka se zcela přizpůsobí individualním požadavkům klientů (například je možné si přímo vybrat materiál či typ předmětu či techniky o který by jste měli zájem).

 

Ateliér výtvarných technik se zabývá výukou, volnou tvorbou a zakázkovou tvorbou.
V rámci výuky se věnujeme jednotlivcům /dospělým i dětem/, a skupinám, pro každého připravujeme individuální program, podle jeho zájmů a úrovně znalostí. Využíváme k tomu velké množství technik a materiálů. Základní jsou např.:

Práce s kůží: vážeme knihy, diáře, kuchařky, bločky, rodinné kroniky, vyrábíme dekorativní a užitné předměty, jako krabičky, vázičky, drobné instalace na stěny , do prostoru,..a mnoho dalších.

Práce s hedvábím: malujeme šály, šátky, motýlky, kravaty, kapesníčky, , šnůrky, metráž,....Malovaným hedvábím tapetujeme krabičky, knihy, sešity, diáře,...vyrábíme květiny, listy stromů, kuchařské recepty na hedvábí, paravánky a stínítka na svíčky, i větší rozměry do interiéru a mnoho dalších předmětů.

Práce s papírem: vyrábíme přání, obrázky, rámy, vázičky, stojánky na tužky, krabičky, dózky, ale i betlémky, paravánky a stínítka na svíčky, a mnoho dalších výrobků podle dohody.

Malba na sklo: malujeme svícny na čajové svíčky, dekorativní předměty do oken a dalších částí interiérů.

Práce s přírodninami : Z různých druhů přírodnin / sušených rostlin, lusků, skořápek, proutí, slámy, špalíků, polodrahokamů,....../, vyrábíme interiérové dekorace, přání, drobné šperky /náušnice, brože, přívěšky/, ozdoby na stromeček, stromky štěstí,.....

Práce se sypkými materiály : s použitím sypaných technik vyrábíme dekorativní a užitné předměty , např.obrázky, lahvičky, mandaly, vánoční ozdoby,....používáme soli, písky, drti a sypké potraviny, např. luštěniny, ale také kávy, čaje,....

Výroba bižuterie : náušnic, přívěšků, souprav, broží, ...

Textilní tvorba: vyrábíme textilní hračky, maňásky, můžete si pomalovat trička, ...

Suvenýry z Luhačovic : dárky z lázní s motivy Luhačovic vámi vyrobené potěší

Výuka kreslení a malby: individuálně přistupujeme ke každému zájemci při respektování jeho zájmu a schopností. Tyto znalosti si můžete prohloubit v každém věku, nové schopnosti vám přinesou příjemný pocit a překvapení, co skutečně dokážete.

Kurzy: pořádáme kurzy monotematické podle vašeho zájmu, nebo kombinované, které nazýváme "Hledám svoji výtvarnou techniku" - zde používáme řadu technik a materiálů, pracuje se pod vedením zkušeného lektora. Každý uspěje a vyrobí si hned několik výrobků.